Choroba Parkinsona- objawy i leczenie

Seniorzy zmagają się z szeregiem dolegliwości i problemów. Zaniki pamięci, ograniczenie sprawności fizycznej oraz drżenie mięśni, to tylko niektóre z nich. Choroba Parkinsona należy do zespołów, które dotykają osoby w wieku około siedemdziesięciu lat.
Objawy Parkinsona są charakterystyczne i zaczynają się od mimowolnego drżenia rąk. Co ciekawe i bardzo istotne, drżenie występuje podczas spoczynku. Choroba Parkinsona,,ustępuje”, gdy pacjent wykonuje jakąś czynność. Początkowe objawy Parkinsona to także niespokojny sen i stany depresyjne w różnym nasileniu.

Leczenie Parkinsona polega na stosowaniu środków farmakologicznych oraz na ćwiczeniach fizjoterapeutycznych.
Jeśli zauważymy pierwsze symptomy, jakie daje choroba Parkinsona, należy bezzwłocznie udać się do lekarza. Dokładna diagnoza pozwoli na rozpoczęcie szybkiego leczenia, które ma kluczowe znaczenie w wygaszaniu jej objawów. Leczenie Parkinsona jest długotrwałe i żmudne, ponieważ jest to przypadłość postępująca i nie prowadzi do całkowitego ustąpienia.
Choroba Parkinsona zaburza poczucie równowagi. Pacjenta nie można zostawić bez opieki. Objawy Parkinsona to również sztywność mięśni i powolność ruchów. Na etapie dużego zaawansowania choroby osoba taka musi być pod stałym nadzorem ze strony opiekuna.
Choroba Parkinsona może dotknąć każdego, ponieważ dokładne powstawanie jej nie jest znane. Leczenie Parkinsona pozwala jednak na komfortowe życie, w miarę możliwości. Ułatwia codzienne funkcjonowanie, przy pomocy osób trzecich. Farmakologia pomoże w walce z obniżonym nastrojem i wspomaga pracę mózgu. Dlatego, jeśli stan zdrowia nas niepokoi, udajmy się do specjalisty, który wdroży odpowiednie leczenie i zaleci fizjoterapię.