Pytania o rozjaśniania.

Chociaż blond fryzura jest ponadczasowa, a – jeśli jest odpowiednio wykonana – wygląda niesamowicie, nie możemy zaprzeczyć, że utrzymanie jest czasochłonne i kosztowne.
Chociaż najbardziej pewnym sposobem na odrosty jest fryzjer. Lecz właśnie z różnych względów ludzie częściej wybierają się do lokalnych drogerii po szybki zestaw do farbowania, aby zrobić to samemu w domu. Jeśli odpowiednio traktujesz swoje włosy i używasz odpowiednich produktów, możesz zminimalizować uszkodzenia, które powstają przy zabawie z farbą.

Salon urody i fryzury

Kiedy pojawią się odrosty, zrób retusz w tym obszarze, bez farbowania ponownie całej głowy. Unikniesz dzięki temu ponownego niszczenia już pofarbowanych włosów. Ciemne odrosty w blond włosach mogą stanowić problem, jeśli masz pofarbowane włosy na kolor, który jest znacznie jaśniejszy niż naturalne. Gdy włosy odrastają, zaczyna pojawiać się naturalny kolor i może to powodować, że stają się one nieestetyczne. Ważne jest, aby zatrzeć granice między odrostem a farbowanymi włosami. Aby twoje blond włosy wyglądały świetnie, ciemne odrosty należy poprawiać co jakiś czas.
Jak często wykonuje się rozjaśnianie odrostów ?
Odrosty należy poprawić w ciągu 2–8 tygodni po kolorowaniu. Ciemne włosy są znacznie bardziej widoczne ze względu na stopień kontrastu.
Dobrym sposobem na uniknięcie częstego rozjaśniania odrostów mogą być pasemka.
Odwracają one uwagę od ciemniejszych włosów u nasady. Jest to świetny pomysł na wydłużenie czasu między kolejnymi farbowaniami odrostów lub wizytami u fryzjerów.