Jak wykonać paznokcie hybrydowe?

Wiele z nas marzy o tym, żeby mieć stylizację paznokci, która będzie trzymać się jak najdłużej. Niestety często okazuje się, że manicure wykonany zwykłym lakierem nie jest wystarczająco trwałe, przez co co kilka dni musimy malować paznokcie. Na szczęście istnieją lakiery hybrydowe! Jak wykonać hybrydy w domu?

Dlaczego warto?

Lakiery hybrydowe pozwalają nam na cieszenie się piękną stylizacją nawet przez kilka tygodni. Nie będziemy musieli martwić się odpryskującym lakierem, czy ścierającymi się końcówkami paznokcia. W dodatku, ten rodzaj lakierów jest stosunkowo gęsty, dzięki czemu używanie go jest znacznie łatwiejsze. Co więcej, te lakiery same nie wysychają, więc będziemy mogli spokojnie poprawić wszelkie niedociągnięcia. Ale jak wykonać taką stylizację paznokci?
Manicure hybrydowy – sposób na piękne paznokcie utrzymujące się nawet do kilku tygodni

Czego potrzebujemy?

-lampa UV lub LED,
-baza,
-lakier kolorowy,
-top,
-cleaner,
-pilnik i polerka do paznokci.

Jak wykonać hybrydy?

 

Przygotowanie paznokci

To bardzo ważna część. Jeśli o niej zapomnimy, nasze paznokcie nie będą trwałe. Musimy zacząć od spiłowania paznokci do wybranej długości i zmatowić ich płytkę. Możemy to zrobić za pomocą polerki do paznokci. Kolejnym krokiem będzie przetarcie paznokci cleanerem. Dzięki temu nasza stylizacja będzie trzymać się naprawdę długo. Teraz możemy zacząć malowanie.

Malujemy

Musimy zacząć od bazy, którą musimy dojechać aż do samych skórek. Dzięki temu odrost nie będzie widoczny jeszcze przez długi czas. To samo robimy z kolorem, najlepiej nakładając dwie warstwy. Na końcu kładziemy jeszcze top. Między wszystkimi warstwami będziemy musieli utwardzić lakier w lampie UV lub LED. Czas będzie podany na lampie, chociaż warto zawsze sprawdzić jak długo powinno się utwardzać dany lakier. Czas ten będzie zależał też od mocy naszej lampy.

Odtłuszczanie

Ostatni krok zależy od tego jaki top mamy. Większość z nich będzie trzeba jeszcze raz przetrzeć cleanerem. Sprawi to, że wierzchnia klejąca warstwa zniknie. Są też inne topy, które nie są klejące po wyjęciu ich z lampy. Wtedy nie musimy przecierać go już cleanerem. Za to zawsze bardzo ważne jest to, żeby na koniec zadbać o pielęgnację dłoni. Produkty, których używaliśmy są w stanie naprawdę wysuszyć skórę w okolicach paznokci i żeby temu zapobiec, musimy posmarować tę okolicę jakimś balsamem. Do samych skórek możemy użyć specjalnego olejku stworzonego w tym celu. Możemy też wykorzystać olej kokosowy. Najważniejsze jest to, żeby nałożyć na dłonie coś nawilżającego.