Jak wybrać kolor paznokci?

Nasze dłonie są naszą wizytówką, a więc warto poświęcić chwilę na zastanowienie się jaki będzie nasz „nail color”. Istnieje wiele strategii, które możemy zastosować wybierając kolor naszych paznokci, ale jest też kilka ogólnych zasad, których powinniśmy się trzymać. Co jest najważniejsze?

Najważniejsze zasady przy wyborze paznokci do okazji

Szukają idealnego koloru bardzo często kierujemy się okazją. Inny lakier wybierzemy na co dzień, a zupełnie inny na wielkie wyjścia. Ważnym czynnikiem będzie też czas w roku, bo w lato zazwyczaj wybieramy bardziej kolorowe i jaśniejsze lakiery, a zimą stawiamy na ciemne odcienie. Wybierając paznokcie warto kierować się też naszym wiekiem, bo nie każdemu będzie pasowała stylizacja z wizerunkami postaci z bajek.

Odpowiednia stylizacja

Oprócz odpowiedniego koloru, duże znaczenie ma też stylizacja. Inaczej będzie ona wyglądała na co dzień i inaczej na wieczór. Warto też zwrócić uwagę na zasady panujące w firmie, w której pracujemy. Niektóre miejsca nakazują swoim pracownikom noszenie stonowanych paznokci, na przykład takich w odcieniach skóry. Niemniej jednak, kiedy nie obowiązują nas takie zasady, śmiało możemy postawić na żywe kolory i ciekawszą stylizację. W takim przypadku ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Dopasowane do stroju

Wybór paznokci może być też uzależniony od stroju, który nosimy. Jeśli podejmiemy dobrą decyzję, cały nasz strój będzie wyglądał bardzo spójnie. Trudno jednak o to na co dzień, bo większość z nas nie maluje paznokci na co dzień, dlatego lepiej będzie kierować się tą zasadą w przypadku wielkich wyjść, takich jak wesela czy studniówki. Zasada tutaj jest prosta. Jeśli nasza kreacja jest jasna, lepiej będzie wybrać jakiś lakier w naturalnym odcieniu, na przykład kremowym. Z ciemniejszymi sukienkami dużo lepiej będą wyglądały ciemne paznokcie. Możemy tutaj poszaleć z różnego rodzaju wzorkami czy brokatem – najważniejsze jest to, żeby wszystko ze sobą współgrało. Warto zadbać jednak o to, żeby kolor paznokci nie był taki sam, jak odcień naszej sukienki. Nie chcemy przecież, żeby wszystko się ze sobą zlało.

Kolor karnacji

Wybierając lakier do paznokci warto też zwrócić uwagę na typ naszej karnacji. W internecie znajdziemy całe rozpiski barw, które pasują do danych typów urody. Oczywiście nie jest to zasada, której musimy trzymać się bardzo ściśle, ale warto pamiętać o tym, że niektóre kolory mogą na nas wyglądać brzydko, kiedy będą one idealnie pasować do kogoś innego.