Jak zadbać o buty sportowe po treningu?

Wystarczy odrobinę porozglądać się po sklepach sportowych, by zobaczyć, że buty sportowe damskie i męskie nie należą do najtańszych. Ceny znacznie wzrastają, jeśli chcemy kupić buty sportowe dedykowane do konkretnej dyscypliny sportowej lub firmowane przez znaną markę. By cieszyć się swoją ulubioną parą butów jak najdłużej, watro o nieodpowiednio zadbać.

Co da Twoim butom sportowym dłuższe życie?

Jeśli jesteś wielbicielką butów i aktywnego trybu życia oraz jak większość kobiet posiadasz w swojej szafie co najmniej kilka modeli butów sportowych, watro zadbać o ich odpowiednie przechowywanie i pielęgnację.

Wiadomo…po treningu szybko wrzucasz buty do torby lub plecaka i biegniesz pospiesznie do domu. Pierwsza najważniejsza rzecz…STOP!

Mamy nadzieję, że jednak zmieniłaś swoje buty i nie wychodzisz w obuwiu treningowym na zewnątrz.

To jeden z częstszych błędów popełnianych w ramach niewłaściwego dbania o buty sportowe, których używasz ćwicząc wewnątrz. Wiele kobiet po skończonym treningu po prostu wybiega do samochodu w bez zmiany obuwia. Niestety buty sportowe damskie przeznaczone do treningu na siłowni wykonane są z materiału nieodpornego na warunki atmosferyczne, a co za tym idzie ich żywotność znacznie spada.

Buty sportowe służą jedynie do treningu!

Jeśli lubisz chodzić w butach sportowych na co dzień zakup drugą parę. Buty treningowe powinny służyć jedynie do ćwiczeń. Zwłaszcza jeśli są to buty dedykowane i kosztowały sporą sumę pieniędzy. Buty sportowe lifestylowe są znacznie tańsze, wiec jeśli je zniszczysz nie będzie Ci aż tak bardzo szkoda.

Właściwie przechowuj swoje buty sportowe!

Nacisk na właściwe przechowywanie obuwia wywierany jest zwłaszcza w przypadku butów zimowych i skórzanych, które ulegają zniekształceniom. Ale zarówno buty sportowe damskie jak i męskie wymagają właściwego przechowywania. Jeśli włożysz je do torby treningowej i zostawisz tam na długie tygodnie lub wrzucisz na dno szafy one również ulegną odkształceniom. Podatne na takie „urazy” są zwłaszcza treningowe, miękkie buty damskie. Sportowe wojaże w takich butach mogą stać się prawdziwą udręką i prowadzić do wielu otarć.

Używaj środków przeznaczonych do pielęgnacji obuwia sportowego.

W sklepach można obecnie kupić pełną gamę produktów przeznaczonych do pielęgnacji obuwia sportowego. Zaczynając od artykułów do czyszczenia i impregnacji, a kończąc na odświeżaczach czy antybakteryjnych sprayach.

Odpowiednio czyść swoje buty!

Buty sportowe jak każde inne obuwie należy czyścić, trzeba jednak pamiętać, że częste czyszczenie skraca życie butów. Najważniejsze jest to, by nie prać ich w pralce! Buty damskie sportowe są wykonane z delikatnych materiałów i w zaawansowanych technologiach np. dotyczących amortyzacji, pranie w pralce może wyczyści buty, ale „zepsuje” ich funkcjonalność. Jeśli masz zabrudzone buty, oczyść je z piasku, przetrzyj wilgotną ściereczką i porządnie wysusz.

Zapewnij butom cyrkulacje powietrza!

Oprócz właściwej pielęgnacji preparatami chemicznymi, w walce z nieprzyjemnym zapachem obuwia pomoże odpowiednie przechowywanie w miejscach, w których zapewnisz im cyrkulację powietrza.

Dobrze zadbane buty sportowe Twoją drogą do sukcesu w treningu!

Właściwie zadbane buty sportowe odwdzięczą Ci się sukcesem na treningu! Mając komfort w postaci odpowiednio zadbanych, dopasowanych do stopy i przyjemnie pachnących butów sportowych skupisz się na ćwiczeniach. Unikniesz obtarć, odcisków, odparzeń oraz uchronisz stopy przed groźnymi chorobami, takimi jak grzybica stóp.

Dodatkowo o wiele dłużej będziesz się mogła cieszyć przyjemnością zakładania swojej ulubionej pary butów sportowych, a patrząc na ceny zaoszczędzisz też sporą sumę pieniędzy!