Liposukcja ultradźwiękowa czy endermologia

Liposukcja ultradźwiękowa czy endermologia? Co wybrać w walce o szczupłą sylwetkę?

Choć każdy z nas wie, że kluczem do smukłej sylwetki jest zdrowa dieta i ćwiczenia, to jednak ciągle szukamy metod, które pomogą nam w tej nierównej walce i nieco przyspieszą nadejście pożądanych efektów. Między innymi tymi problemami zajmuje się medycyna estetyczna i kosmetologia. Przyjrzyjmy się bliżej dwóm wykorzystywanym w gabinetach metodom modelowania sylwetki – endermologii i liposukcji ultradźwiękowej.

Endermologia opinie i działanie

Endermologia to zabieg, który polega na wykonywaniu intensywnego masażu skóry specjalną głowicą, która wytwarza podciśnienie i lekko wsysa skórę. Zabieg wpływa na tkankę tłuszczową, usprawniając jej pozbywanie się z organizmu, a jednocześnie może zmniejszyć widoczność rozstępów i blizn. Dzięki takiemu masażowi skóra jest pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny, które decydują o jędrności i elastyczności skóry. Po kilku – kilkunastu zabiegach endermologii można spodziewać się znacznego zmniejszenia cellulitu, kilku centymetrów mniej w obwodach i gładszej skóry o równomiernym kolorycie.

Pacjenci, którzy korzystają z endermologii chwalą, że jest to metoda bezbolesna, która pozwala od razu po zabiegu wrócić do codziennych zajęć. Na skórze nie zostają żadne ślady (ewentualnie siniaki u osób, które mają do nich skłonność), więc można opuścić salon kosmetyczny choćby w krótkich spodenkach. W sieci można znaleźć zdjęcia osób przed i po serii zabiegów – one mówią same za siebie.

Liposukcja ultradźwiękowa – działanie

Ten rodzaj liposukcji wykorzystuje działanie ultradźwięków do rozbijania komórek tłuszczowych. Są one niszczone, a następnie organizm stopniowo je usuwa. Efekty nie są widoczne od razu, zależą od organizmu, ale w przyspieszeniu pozbywania się martwych komórek tłuszczowych pomaga picie dużej ilości wody czy herbatek ziołowych. Zabieg nie jest bolesny.

Porównanie metod

Oba zabiegi przebiegają dość podobnie – wykonywane są za pomocą maszyny ze specjalną głowicą, oba trwają też około pół godziny jeden. Główna różnica tkwi jednak w cenie. Za zabieg endermologii zapłacimy od 120 do 150 zł, natomiast koszt liposukcji to od 150 do 250 zł. W obu przypadkach polecane jest wykonanie około 10 zabiegów.