Folia aluminiowa- nietypowe zastosowanie,

Folię aluminiową każdy dobrze zna i wie, że jest ona niezastąpiona w kuchni. Przydaje się do pieczenia smakowitych potraw, a także owijania kanapek lub ciast. Mało kto zdaje sobie sprawę, że gadżet ten może mieć wiele zastosowań. Niektóre z nich są niezwykle oryginalne.

Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej

Folię aluminiową wykorzystamy przede wszystkim do sprzątania całego domu. Jeśli zwiniemy ja w kulkę otrzymamy niemal darmowy i zarazem fantastyczny środek czyszczący. Kulka folii aluminiowej posłuży nam do czyszczenia przypieczonego i zatłuszczonego rusztu grillowego, dlatego warto mieć jej zapas na działce rekreacyjnej. Poza tym możemy wyczyścić nią wszystkie przypalone powierzchnie naczyń kuchennych. Będą to patelnie, garnki, czajniki i tym podobne przedmioty. Pamiętać jedynie należy, aby nigdy nie szorować kulką folii powierzchni wewnątrz garnków i patelni. W ten sposób zniszczymy delikatny teflon, a na garnkach pozostaną nieestetyczne rysy i zadrapania. Folia aluminiową wyczyścimy także rdzę. Możemy wykorzystać ją do pucowania rower u, ogrodzenia metalowego, parkanu, a także zardzewiałych zawiasów oraz do czyszczenia żelazka. Z żelazkiem, podobnie jak z naczyniami kuchennymi trzeba zachować ostrożność. Może się zdarzyć , że zbyt mocne tarcie porysuje płytkę żelazka, co z kolei stwarza niebezpieczeństwo związane z jego dalszym użytkowaniem.

Folia aluminiowa w strefie beauty

Zdjęcie lakieru hybrydowego będzie łatwiejsze, gdy mamy pod ręką folię aluminiową. Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej polega na owinięciu opuszków palców kawałkami folii. Wcześniej musimy namoczyć płytki paznokciowe zmywaczem. Zrobimy to przy pomocy wacika. Następnie nałóżmy folię na kilka lub kilkanaście minut. Efekt będzie zdumiewający!
Wielofunkcyjną folię aluminiową wykorzystamy podczas remontu. Wystarczy szczelnie pokryć nią klamki, gałki drzwi i wszystkie wystające elementy, aby po remoncie nie musieć dodatkowo zająć się ich szorowaniem. Folia sprawdzi się też w ogrodzie, jako zabezpieczenie przed ślimakami. Należy owinąć folią łodygi, aby uzyskać odpowiednią ochronę i cieszyć się pięknem naszych troskliwie pielęgnowanych roślin.