Jak się ubrać, żeby zawsze wyglądać modnie?

Współczesne tendencje w modzie pozwalają naprawdę na wiele. Nie ma jednego dominującego trendu, jest za to szereg tendencji, które wzajemnie się przeplatają. Dzięki temu każdy może wykorzystywać aktualne trendy do tworzenia niepowtarzalnych kreacji i budowania własnego stylu w oparciu o bieżącą modę.

Moda a indywidualność

Wiele mówi się ostatnimi czasy o własnym stylu. Współczesna moda jak najbardziej pozwala na różnorodność. Z łatwością znajdą w niej coś dla siebie miłośniczki klasycznej elegancji, boho luzu, a nawet nuty vintage z nawiązaniem do dawno minionych epok.

Oprócz konkretnych wskazań modowych, popularnym trendem jest też eklektyzm, który pozwala na łączenie różnych elementów, dla stworzenia niepowtarzalnego i oryginalnego stroju.

Może on dotyczyć kreacji na wielkie wyjście lub po prostu stroju na co dzień. Wszystko zależy od tego, czy i jak chcemy się wyróżnić z tłumu.

Trendy aktualnego sezonu

W bieżącym sezonie króluje różnorodność. Można jednak wyróżnić kilka ciekawych konceptów, które nie dość, że nie ograniczają inwencji, to też pozwalają na jeszcze ciekawsze budowanie własnego stylu.

Postaw na kolor

Ciepłe odcienie ziemi kojarzą się nam głównie z jesienią. Jednak w tym sezonie możemy nosić je również latem.

Do najmodniejszych kolorów sezonu zaliczają się barwy cegły lub wypalonej terakoty. Można również znaleźć sporo ubrań w barwie Living Coral, czy kolorowi roku według firmy Pantone.

Mozna postawić na dodatki lub monochromatyczne stylizacje w tej barwie. Najważniejsze, żeby mieć nieco tego gorącego słońca zawsze przy sobie.

Bądź jak Audrey – apaszki znów na topie

Największe triumfy świeciły w latach 50. ubiegłego wieku. Obecnie powracają ze wzmożoną siłą. Apaszki szturmem zdobywają wybiegi i półki w sklepach.

Najlepiej nosić je zawiązane na szyi lub jako ozdobę torebki. Mogą być we wspomnianym wcześniej kolorze lub ozdobione geometrycznymi wzorami. Styl czasów Audrey Hepburn oraz Jackie Kennedy wraca znów do światowej mody, pełnej kobiecości i elegancji.

***

Można decydować się na jednorodne stylistycznie kompozycje, można postawić na mieszanie trendów. Wszystko zależy od naszych decyzji i pomysłu na siebie. Warto oczywiście być na bieżąco, z tym, co tworzą projektanci i jakie są ich propozycje na nadchodzące sezony. Dzięki temu będziemy mogli czuć się zawsze dobrze, pięknie i modnie. Wzrośnie nasza samoocena i pewność siebie, co poprawi jakość codziennego życia. Moda wpływa bowiem na wiele aspektów. Warto zatem z niej czerpać na bieżąco.