Czym się wyróżnia moda męska w nadchodzącym sezonie?

Moda męska ma swoje tajemnice i trendy. Każdy kolejny sezon przynosi coś zaskakującego, niekiedy zdecydowanie bardziej nieprzewidywanego niż w przypadku odzieży damskiej. Jakie są pomysły światowej sławy projektantów na ubrania dla modnych mężczyzn w nadchodzącym sezonie? Co takiego warto nosić? O tym opowiemy poniżej.

Marynarka na gołe ciało

Na największych wybiegach świata w tym sezonie często pojawiają się marynarki noszone na gołe ciało. Brak koszuli ani nawet t-shirtu sprawia, że niemal w pełni wyeksponowany jest męski tors. Stanowi to zatem rozwiązanie nie tylko dla osób odważnych, ale również takich, które regularnie uczęszczają na siłownię. Trudno bowiem wyobrazić sobie wystający spod klap marynarki piwny brzuszek.

Wielki powrót garnituru

Przez pewien czas zostały wyparte przez zdekompletowane zestawy. Obecnie jednorodne garnitury wracają na wybiegi i do salonów na całym świecie. Trendy pokazują, że warto je nosić nie tylko do pracy w biurze, ale również na mniej formalne spotkania. Wszystko zależy oczywiście od dodatków i pozostałych elementów stroju, które z nim zestawimy.

Tego typu ubrania może nie należą do najpopularniejszych, ale nawet w Polsce powoli lifestyle ulega zmianie, idąc w stronę niewymuszonej elegancji.

Luźny lifestyle, czyli wielobarwne koszule

Często kojarzą się z Hawajami. Obecnie można je zobaczyć coraz częściej na ulicach, również w centrach wielkich miast. Wielobarwne koszule, w kwiaty lub rozmaite wzory, wpisują się w główne trendy nadchodzącego lata. Można je nosić rozpięte z t-shirtem pod spodem lub w całkowicie zapięte. Wszystko zależy od naszych upodobań.

Warto również dodać, że ten sam pomysł obowiązuje również w modzie damskiej, więc może się okazać, że panie z chęcią będą podkradały te ubrania wprost z męskiej szafy.

Kicz czy moda – sandały na wybiegach

Do najczęściej wymienianych przejawów kiczu modowego w naszym kraju bez wątpienia należy noszenie sandałów z białymi skarpetkami. W obecnym sezonie może się jednak okazać, że ubierająca się w ten sposób osoba śledzi uważnie światowe wybiegi, na których zestawienie tego typu pojawiło się ostatnio niejednokrotnie. Może to dziwić i raczej trudno sobie wyobrazić, że będzie to jedna z nowinek modowych w naszym kraju.

Moda męska – elegancja i ekstrawagancja

Opisane powyżej trendy w większości przypadków pokazują, że moda męska w tym sezonie będzie zmierzać w stronę nietuzinkowej elegancji. Choć niektóre pomysły wydają się wciąż zbyt odważne, to warto zaczerpnąć z nich nieco, aby świetnie się prezentować podczas każdej okazji.