Czy zwierzęta mają wpływ na nasze szczęście?

Każdy z nas zauważył pewnie sytuację – kiedy wracamy do domu i czeka tam na nas pies jesteśmy znacznie bardziej szczęśliwi jeśli po przyjściu zwierze to cieszy się na nasz widok. W normalnych warunkach tak się właśnie dzieje. Czworonogi przyjaciel jest niezwykle zadowolony gdy wchodzimy do domu. Dla odmiany przeciwna sytuacja – wchodzimy do domu w którym nie ma nikogo – jesteśmy sami, nikt nie cieszy się na nasz widok, nikt nas nie przywitał. Cała energia zmienia się na negatywną. Niby nic a zmienia wszystko. Dlaczego?

Jakie korzyści odniesiemy z posiadania psa

Ludzie, którzy posiadają w swoim domu choć jednego zwierzaka wiedzą, że te wprowadzają do domu mnóstwo pozytywnej energii. To właśnie pies jest tym elementem, który sprawi, że wchodząc do domu po ciężkim dniu nabierzemy nowej pozytywnej energii. To on nas przywita u drzwi, zacznie się energicznie ruszać i cieszyć na nasz widok. Nie ma co ukrywać- każdy z nas potrzebuje – przynajmniej od czasu do czasu takiego zastrzyku pozytywnej energii. Nie jesteśmy maszynami, mamy czasem słabsze dni, czasem mamy też mniej energii. Wpływ psa na człowieka i jego zdrowie jest nie do przecenienia. Kiedy następnym razem zaobserwujemy osobę posiadającą psa zwróćmy uwagę na to ile radości sprawia jej pogłaskanie psa, ile pozytywnej energii gaje jej to, że czworonogi przyjaciel do niej podchodzi – towarzyszy jej. To właśnie część z zalet jakie daje nam posiadanie psa. Oczywiście są też osoby, szczególnie nie przepadające za zwierzętami. W ich przypadku również pies nie sprawi im tak wiele radości jak osobom lubującym się w towarzystwie zwierząt czy też innych ludzi. Jednak nawet i dla nich czworonogi przyjaciel będzie stwarzał znaczną różnicę w jakości życic codziennego.

Jakie zwierzę wybrać dla osób z uczuleniem?

Wpływ psa na człowieka i jego zdrowie jest bez wątpienia znaczący. Nie da się przecenić jego pozytywnego oddziaływania. Ale czy istnieją jeszcze jakieś alternatywy dla osób z uczuleniem na sierść? I tu może pojawić się zdziwienie na twarzach wielu osób ponieważ istnieją gatunki psów, które zamiast sierści mają włosy. Tak, te psy nie mają sierści więc nie będą powodowały żadnego uczulenia. W takich przypadkach niezbędne będą regularne wizyty z psem u specjalnego psiego fryzjera, ponieważ włosy takie rosną ze stałą szybkością a więc szybko może się okazać, że pies stanie się bardzo owłosiony. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy mają uczulenie na sierść ale wciąż chciałyby korzystać z korzyści jakie daje posiadanie psa we własnym domu.