Jak zadbać o drowie zębów?

Zdrowie nasze czy też naszych zębów to sprawa kluczowa. Bez zdrowia nie ma niemal możliwości na cieszenie się życiem. To właśnie osoby posiadające zdrowe ciała – na starość – nie wykazują tak ogromnej depresji czy też smutku. Dla wielu osób zaskakujący okaże się pewnie fakt, który mówi o tym, że zdrowa jaka ustna jest jednym z głównych czynników pozwalających na zachowanie zdrowego ciała. A więc jak dbać o zdrowie zębów? W jaki sposób czyszczenie zębów przekłada się na lepszy stan zdrowie? Sprawdźmy.

Dlaczego samo szczotkowanie zębów nie wystarcza?

Od dawna zostaliśmy przeszkoleni w tym jak to robić – góra dół – przód, tył. Jedną z dostępnych – przez wielu uważanych za lepszą- technik szczotkowania jest tworzenie okręgów. Takie szczotkowanie miało zapewnić większą efektywność tego zabiegu. Jednak kiedy przeanalizujemy budowę naszych zębów – istnieje ogromna ilość miejsc gdzie konstrukcja szczoteczki uniemożliwia jej dotarcie do nich. Na przykład przestrzenie między zębowe – jedynym sposobem aby tam się dostać są albo nici dentystyczne albo nowoczesne urządzenie jakim jest irygator. Z tych dwóch rozwiązań to pierwsze wykorzystywane jest zdecydowanie częściej niż t o drugie a to z powodu takiego jakim jest koszt pozyskania nici dentystycznej.

Porównując cenę nici dentystycznej do kosztu zakupu irygatora cena nici dentystycznej jest diametralnie niższa niż cena zakupu nowego urządzenia renomowanej firmy. To właśnie dlatego nić dentystyczna jest dziś znacznie bardziej popularna jednak to również wcale nie oznacza, że tylko przez to, że jest bardziej popularna, jest też lepsza. Prawda jest inna – to irygator sprawdza się lepiej jeśli chodzi o czyszczenie przestrzeni między zębowych.

Jak łatwo i szybko zadbać o przestrzenie między zębowe?

Korzyści z posiadania urządzenia jakim jest irygator to między innymi możliwość dotarcia do przestrzeni, które nie są możliwe do umycia przez zwykłą szczoteczkę do zębów. Irygator ma także przewagę nad nicią dentystyczną. Urządzenie do czyszczenia trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej nie wymaga długiego czasu użycia z jakim wiąże się czyszczenie za pomocą nici dentystycznej – zabieg przy jego wykorzystaniu trwa kilka a nawet kilkanaście razy krócej niż w przypadku nici dentystycznej. Bierze się to z tego, że do użycia nici niezbędna jest większa ostrożność i precyzja – jej brak może doprowadzić do zranienia okolicy dziąseł. Rana ta może przez długi czas nie goić się tak jak powinna przez co będzie uciążliwa. Do użycia irygatora nie jest niezbędna tak duża ostrożność gdyż cały proces odbywa się za pomocą użycia wody lub płynu do płukania. Czyszczenie zębów warto wykonać w pełnym zakresie.