Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Jeśli zdrowie naszych zębów jest dla nas ważne, powinniśmy zastanowić się nad zakupem szczoteczki sonicznej. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które pozwala nam na dokładne wyczyszczenie naszych zębów. Jak to działa? I jakie są zalety takiego rozwiązania?

Porady: W jaki sposób działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne umożliwiają na wykonywanie nie tylko ruchów rotacyjnych, ale też pulsacyjnych, dzięki czemu nasze zęby będą czystsze, niż kiedykolwiek. Pozwala na to generator, który odpowiada za powstawanie specyficznych drgań. W ten sposób jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków naszej jamy ustnej. Co więcej, taka szczoteczka jest w stanie zebrać nawet sześć razy więcej płytki nazębnej, niż zwykła szczoteczka. Z jej pomocą możemy też pozbyć się przebarwień na zębach, które wyglądają bardzo nieestetyczne. Dzięki temu będziemy mogli pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem. Jeśli nastawiamy się na wybielanie zębów, warto kupić szczoteczkę, która w swoim włosiu będzie miała węgiel aktywny, który usuwa zanieczyszczenia z zębów. Co więcej, wiele osób twierdzi, że używanie jej codziennie pozwala na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z ust.

Jak długo myć zęby?

W teorii powinno myć się zęby przed 2 do 3 minut, ale ciężko jest tego upilnować bez stopera. Dlatego wiele szczoteczek sonicznych ma wbudowany timer, który poinformuje nas o tym, kiedy będziemy mogli przestać myć zęby. Pozwoli nam to na dokładne wyszorowanie zębów bez szkodzenia naszym dziąsłom i marnowania energii elektrycznej.

Czym różni się szczoteczka elektryczna od sonicznej?

Jeśli zastanawiamy się którą opcję kupić, powinniśmy zdecydowanie wybrać szczoteczkę soniczną. Jej jedynym minusem jest wysoka cena. Niemniej jednak, bardzo często możemy trafić na promocje, które pozwolą nam trochę zaoszczędzić na takiej inwestycji. Warto też szukać tych szczoteczek w supermarketach, bo tam będą nieporównywalnie tańsze. Tak naprawdę wystarczy poczytać opinie w internecie, żeby przekonać się, że szczoteczka soniczna jest dużo lepsza, niżeli elektryczna. Jest ona znacznie bardziej bezpieczna i nie uszkodzi naszych dziąseł. W dodatku wyczyści nasze zęby znacznie dokładniej, a sposób czyszczenia będzie bardzo delikatny. Dzięki temu mogą ich używać nawet osoby z aparatem na zębach czy z implantami. Jest ona również bardzo łatwa w użyciu, dzięki czemu nada się nawet dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych. Obecnie nie ma lepszego wyjścia, niż zakup nowej szczoteczki sonicznej.