Szczoteczka elektryczna – zalety

Szczoteczki elektryczne zyskują na popularności. Coraz częściej wybieramy je zamiast tradycyjnych manualnych szczoteczek. I nie ma w tym nic dziwnego! Jakie są zalety szczoteczki elektrycznej i jak nasze zdrowie zębów może zyskać, jeśli zaczniemy jej używać na co dzień? Oto nasze porady:

Dokładność

Szczoteczki elektryczne są znacznie dokładniejsze od tych manualnych. Dzięki temu, że wykonują dużo więcej ruchów, są w stanie dokładniej usunąć płytkę nazębną z kieszonek dziąsłowych, przestrzeni między zębami oraz z samych zębów. Badania pokazują, że używając zwykłej szczoteczki jesteśmy w stanie wykonać tylko 200 ruchów na minutę. Szczoteczka elektryczna jest w stanie wykonać ich ponad 5600. Jeszcze lepsza będzie szczoteczka soniczna, która tych ruchów wykonuje aż 65000. Dzięki temu nasze zęby będą znacznie lepiej wyczyszczone, niż jakbyśmy używali szczoteczki manualnej.

Wielozadaniowość

Obecnie na rynku dostępne są naprawdę nowoczesne szczoteczki, w których możemy wymieniać końcówki na takie, które spełniają zupełnie różne zadania. Możemy mieć na przykład końcówki wybielające. W dodatku, jeśli cała rodzina chce używać szczoteczki elektrycznej, a my chcemy na tym zaoszczędzić, wystarczy, że kupimy jedno urządzenie i końcówki dla każdego. Członkowie rodziny będą mogli je wymieniać i razem korzystać z jednego urządzenia, dzięki czemu zapłacimy za nie znacznie mniej.

Prosta obsługa

Używanie szczoteczki elektrycznej jest bardzo proste. Tak naprawdę, wiele osób twierdzi, że jest to nawet łatwiejsze, niż korzystanie ze szczoteczki manualnej. Dlatego też nadaje się ona również dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych.

Oszczędność czasu

Wiele szczoteczek poinformuje nas kiedy możemy przestać myć zęby. Powinniśmy szczotkować je przez około 3 minuty, a po takim czasie szczoteczka powie nam, że możemy już przestać. W przypadku mycia szczoteczką manualną sami musimy pilnować czasu, przez co często szczotkujemy zęby za długo. Przez to nie tylko tracimy czas, ale też podrażniamy nasze dziąsła. Może to prowadzić do poważnych problemów w przyszłości.

Przyjemność

Szczoteczki elektryczne nie tylko dbają o zdrowie zębów, ale też masują dziąsła. Mycie zębów taką szczoteczką jest bardzo przyjemne i ma korzystny wpływ na dziąsła. W dodatku, mogą one mieć również działanie terapeutyczne i często używane są w rehabilitacji. Chodzi głownie o szczoteczki ultradźwiękowe, które działają na częstotliwości 1, 6 MHz. Takie urządzenia mają działanie terapeutyczne.