Czy jest coś lepszego od nitkowania?

Jak zastąpić żmudne nitkowanie i czyścić przestrzenie miedzy zębami bardziej skutecznie? Każdy kto kiedykolwiek czyścił swoje zęby za pomocą nitki dentystycznej choć raz doświadczył nieprzyjemności z tym związanej – czy to zerwanie się nici, czy też okaleczenie tkanki otaczającej dziąsła. Czas mycia zębów z pomocą nici dentystycznej też nie należy do najkrótszych przecież zazwyczaj gdzieś nam się śpieszy. To właśnie dlatego też często zapominamy o tym aby poprawnie zadbać o swoje zęby. Jak to zrobić lepiej?

Dlaczego warto wybrać nowoczesne rozwiązanie jakim jest irygator?

Irygatory do zębów to stosunkowo nowy wynalazek. Powstał on jako odpowiedź na zapotrzebowanie zapracowanych i wiecznie spieszących się ludzi, którzy równocześnie chcą zadbać o zdrowie swoich zębów jak i również zdrowie swojego ciała. Wiele osób używających nici dentystycznej jest niezwykle niezadowolonych ze sposobu czyszczenia nią swoich zębów, czas potrzebny na wykonanie tej czynności nie należy do najkrótszych a nieuważność może doprowadzić do bolesnego i trudno gojącego się skaleczenia w jamie ustnej. Jako rozwiązanie tych trapiących wiele osób problemów – wiele firm zdecydowało się wprowadzić do swojej oferty irygatory do zębów.

Jak funkcjonuje irygator do zębów?

Zasada działania irygatora do zębów polega na podaniu płynu pod wysokim ciśnieniem w miejsce gdzie stykają się ze sobą dwa zęby. W wyniku tego działania z przestrzeni między zębowej usuwane są resztki jedzenia a także zgromadzona tam płytka nazębna. Płynem wykorzystywanym do czyszczenia tych miejsc jest zazwyczaj woda lub płyn do płukania jamy ustnej.

Czym różnią się od siebie irygatory?

Podstawową różnicą sprawiającą, że irygatory są lepsze od innych są ich dodatki. Część irygatorów bowiem jest wyposażona w funkcje takie jak dodatkowe napowietrzanie strumienia wody lub płynu do płukania zębów – tak aby bąbelki powietrza służyły jako kolejna siłą usuwająca płytkę nazębną a także jedzenie tam się znajdujące z przestrzeni między zębowej. Kolejną zaletą niektórych irygatorów jest możliwość płynnego ustawiania ciśnienia podawanego na wyjściu przez to urządzenie. Pozwoli nam to na bezpieczne dotarcie do każdej trudno dostępnej przestrzeni. Warto również wziąć pod uwagę pojemność zbiornika na płyn lub na wodę tak aby wystarczyło nam na dokonanie calego procesu czyszczenia na tylko jednym zbiorniku – bez konieczności ponownego uzupełniania w połowie lub przy samym już końcu czyszczenia. Wszystkie te zalety sprawiają, że irygator ma ogromną przewagę nad konkurentem jakim jest nić dentystyczna.