Jak się modnie ubrać w obecnym sezonie?

Jeśli pragniemy być w zgodzie z obowiązującą modą, należy dokładnie śledzić aktualne trendy, zanim wybierzemy się na zakupy. Dotyczy to zarówno ubrań damskich, jak i męskich, choć trzeba przyznać, że zdecydowanie bardziej rozwinięte i dające wiele możliwości są stroje dla kobiet.

Moda damska staje się coraz bardziej zróżnicowana, pozwalając każdemu znaleźć coś dla siebie. Obecnie dominuje kilka tendencji, które zdecydowanie się od siebie różnią, ale pozwalają na stworzenie ciekawych i nietuzinkowych zestawów na co dzień i od święta. Jakie są obecnie najciekawsze trendy, o których warto wiedzieć?

Wybieramy się na zakupy – najmodniejsze ubrania sezonu

Współczesna moda pozwala na wiele. Projektanci dbają o to, żeby była intrygująca, a każdy kolejny sezon przynosi nowości. Jakie są najsilniejsze tendencje tego lata?

Zadbaj o kolor – odcienie rozpalonej słońcem ziemi lub morskich głębin

Zacznijmy zatem od koloru. W tym sezonie domy mody stawiają na intensywne odcienie ciepłej cegły i terakotty. Ma to sporo wspólnego z wybranym na kolor 2019 roku odcieniem Living Coral, który wybrała firma Pantone w swoim corocznym plebiscycie. Jak nosić ten intensywny kolor ziemi? Przede wszystkim może się on pojawiać w dodatkach. Odważniejsze panie mogą z kolei pozwolić sobie na stylizację monochromatyczną, w której każdy z elementów utrzymany jest w tej samej tonacji barwnej. Pozwala to uzyskać spektakularne efekty, mocno przykuwające wzrok.

Długie, dłuższe, maxi

Ten sezon wciąż należy do spódnic typu maxi. Zwykło się powtarzać, że długość ta jest zarezerwowana wyłącznie dla wysokich kobiet. Nie ma w tym jednak zbyt wiele prawdy. Jeśli dopasujemy do swojej figury odpowiedni fason, długa forma sukienki może stać się atutem przy każdym wzroście.
Warto trzymać się reguły, że wysokie panie mogą pozwalać sobie na sukienkę o szerokim, luźnym kroju. Niższe kobiety lepiej niech postawią na rozwiązania węższe, odcinane pod biustem.

Sukienki maxi to ucieleśnienie kobiecości i subtelności, dlatego warto mieć przynajmniej jedną w swojej szafie.

Ekspresyjne dodatki

Często nie stać nas na wymianę całej garderoby każdego roku. Można zatem uciec się do pewnego tricku. Świetnym sposobem na budowanie stylizacji jest zadbanie o najmodniejsze dodatki. W tym sezonie jest ich naprawdę sporo i każdy z nich wnosi naprawdę wiele do mody. Można postawić na wielobarwne apaszki, letnie wersje eleganckich rękawiczek, które promuje głównie marka Chanel, lub też zakupić ozdobne opaski do włosów. Wszystko zależy od naszej inwencji.