Co jeść na diecie bananowej?

Jedzenie bananów jest przyjemne. Są słodkie i pożywne. Stanowią doskonałą przekąskę w ciągu dnia, kiedy poczujemy głód lub spadek energii. Jeśli jednak będziemy jeść tylko wyłącznie te owoce przez pewien czas, to mówimy już o zastosowaniu diety bananowej. To ostatnio hit pośród wszystkich diet redukujących, ponieważ jej efekty są olśniewające. Notujemy na niej sporą redukcję wagi – od 3 do 7 kg. Nie odczuwamy głodu, bo banany są syte. Czujemy się spokojni i zrelaksowani, ponieważ dostarczają nam one sporo potasu, witamin z grupy B, a w połączeniu z płatkami owsianymi – dużo roślinnego błonnika. Mamy nawilżoną skórę i czujemy się lekko.

Czy tylko banany i nic więcej?

Owoce to główna baza posiłkowa. Jadłospis i posiłki na diecie bananowej są jednak uzależnione od tego, jaki wariant diety wybieramy. Czas, jaki spędzimy na diecie decyduje o tym, co będziemy jeść. Możemy zdecydować się na jeden dzień, by oczyścić organizm. Możemy wybrać moduł trzy lub siedmiodniowy. Są też diety miesięczne. Na każdej z niej dobieramy inne ilości owoców. Do tego dochodzą niewielkie przekąski lub łączenie banana z inny produktem. Zasadą główną dla wszystkich wariantów jest picie około 3 litrów wody dziennie.

Banany przez trzy dni.

Ten rodzaj diety, to dieta trzydniowa. Jest najbardziej restrykcyjna. Wolno nam zjeść tylko trzy razy dziennie, po pół banana i wypić do każdej tej porcji jedną szklankę pełnego mleka. Zaleca się picie dużej ilości wody-około trzech litrów dziennie.

Przykładowy jadłospis diety tygodniowej.

  • Śniadanie. Pół banana miksujemy z trzema łyżkami płatków owsianych. Dodajemy do tego łyżkę miodu i jedną szklankę naturalnej maślanki lub naturalnego jogurtu. Zamiast nabiału możemy użyć szklankę soku pomarańczowego. Przed posiłkiem i po nim pijemy szklankę naturalnej, letniej wody.
  • II śniadanie. Jedno małe jabłko.
  • Obiad. Powtarzamy wersję ze śniadania, ale już nie używamy soku pomarańczowego, tylko maślankę lub naturalny jogurt.
  • Podwieczorek. Jedno małe jabłko.
  • Kolacja. Wybieramy wariant obiadowy.

Miesięczna dieta bananowa.

Jest najmniej restrykcyjna. Posiłki na diecie bananowej, które składają się z bananów, to śniadania. Zjadamy ich 2 sztuki i popijamy szklaną przegotowanej wody. Drugie śniadanie i obiad to nasz wybór. Dozwolone jest wszystko oprócz: cukru, słodyczy, słonych przekąsek i alkoholu. Nabiał jest dozwolony, ale w ograniczonych ilościach i tylko ten naturalny, bez dodatku cukru! Kolację jemy przed godziną 20.00.

Może warto się zastanowić nad wyborem tego rodzaju diety? Osoby, które ją stosowały, są pozytywnie zaskoczone jej efektami. Ponadto deklarują, że naprawdę oprócz zrzucenia wielu kilogramów w krótkim czasie czuli się dobrze. Byli zrelaksowani i nie odczuwali głodu.