Czy czosnek jest dobrym lekarstwem?

Pytanie postawione przez nas w tytule jest pytaniem retorycznym, bo jest to bardzo dobre rozwiązaniem w leczeniu wielu chorób i jest znany od wielu wieków i chętnie stosowany przez nasze babcie, jak i kolejne pokolenia. Sprawdź, czy czosnek to dobre lekarstwo!

Jakie są właściwości czosnku

Czosnek jest znany ze swoich wielu właściwości i przede wszystkim jest to naturalny sprzymierzeniem w walce z wieloma chorobami. Zawiera m.in. antyoksydanty, dzięki czemu pomaga nam w leczeniu przeziębień, a szczególnie w okresie późnojesiennym jak i zimowym jesteśmy bardziej narażeni na choroby. Dzięki nim jest skutecznym narzędziem z infekcjami czy stanach zapalnych. Ponadto czosnek zawiera przeciwutleniacze, które powodują niszczenie wolnych rodników – to cząsteczki, których nadmiar powoduje ryzyko zachorowania na raka i przyspiesza starzenie. Składniki niszczące wolne rodniki pojawiają się również w wielu naturalnych kosmetykach, szczególnie tych na twarz.

Czosnek jako lekarstwo sprawdza się doskonale nie tylko w leczeniu takich infekcji jak przeziębienie. Jego stosowanie powoduje, że spada nam ciśnienie, więc osoby cierpiące na nadciśnienie powinny go stosować. Ponadto poprawę pracę jelit, więc gdy robimy tłuste i ciężkie potrawy, to warto zastosować czosnek, by trawienie przebiegało łatwiej.

Wśród starszego pokolenia wciąż funkcjonują takie formy wykorzystywania czosnku jak syrop z cebuli z dodatkiem czosnku, który wpływa antybakteryjnie na nasze drogi oddechowe i sprawi, że nasze gardło jest odpowiednio nawilżone. Wystarczy jedynie pokroić cebulę w plastry, wrzucić ząbek, bądź 2 do słoika i zasypać to cukrem i odstawić na kilka godzin w ciepłe miejsce, by po kilku godzinach pić pyszny syrop. Kolejnym rozwiązaniem jest również jedzenie surowego czosnku, jednak trzeba wiedzieć o jednej rzeczy – warto go pokroić na drobne kawałki i odczekać kilka minut, by uwolniły się związki, które będą korzystne dla naszego organizmu.

Mamy nadzieję, że będziesz poznałeś czosnek jako lekarstwo, dzięki naszemu artykułowi i będziesz stosować go często, bo jego działanie jest świetne.