Co mówią o ośrodku leczenia uzależnień w Lublinie?

Ośrodek Leczenia Uzależnień Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie przy ul. Karłowicza 1 ma za zadanie przede wszystkim prowadzić działalność medyczno-terapeutyczną wobec osób z uzależnieniami. Zajmuje się także działalnością profilaktyczną w zakresie rozwiązywania problemów uzależnień pacjentów z Lublina i okolic. Pomaga w walce z uzależnieniami od substancji (alkohol, narkotyki) oraz uzależnieniami od czynności tj. m.in. zakupoholizm, cyberuzależnienie, hazard, seks, czy pornografia. Leczenie w ośrodku opiera się o programy terapeutyczne, których celem jest pomoc w zahamowaniu nałogu i powrót do normalnego życia. Pomaga wzmocnić poczucie własnej wartości i w pełni zrozumieć swoje potrzeby i emocje. Na prowadzenie swojej działalności ośrodek posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, co pozwala zdobyć pełne zaufanie pacjentów.

Co znajdziesz w Lublinie?

Ośrodek w Lublinie podkreśla, że pacjenci szybko poczują ulgę i zyskają poczucie bezpieczeństwa. Zapewnia swoim podopiecznym pełną anonimowość oraz profesjonalną opiekę. Deklaruje minimum formalności, naukę zdrowego życia i pomoc fachowców. Skierowani tu pacjenci przede wszystkim odpowiadają sobie na pytanie, dlaczego się tu znaleźli, chcą poznać konsekwencje swego działania, uzmysłowić bezsilność wobec nałogu, jego wpływ na całe życie. Wyjaśniany im jest mechanizm zaprzeczenia i iluzji. Ważne jest, by wiedzieli też, że grozi im nawrót choroby i jak mogą sobie radzić z zagrożeniem ponownego wpadnięcia w nałóg.

Poczytaj opinie

Lubelski zakład cieszy się sporą popularnością wśród pacjentów. W mediach społecznościowych przeważają pozytywne opinie. Na forach pod frazami ośrodek leczenia uzależnień Lublin opinie wyleczeni cieszą się, że przede wszystkim nauczyli się radzić sobie ze swoimi nawrotami. Dowiedzieli, aby na bieżąco rozwiązywać swoje problemy, bo gdy narosną to może zaburzyć wszystko, nad czym pacjent wcześniej pracował. Pacjentom podoba się również, że terapia dostarczyła im dużej wiedzy o ich chorobie i pozwoliła zrozumieć jej mechanizmy. Zajęcia sprawiają też, że chorzy łatwiej przyznają się do swojego uzależnienia i nazwać je po imieniu. Uczyły odkrywać mocne i słabe strony osobowości. Wskazywały drogę trzeźwienia i sposoby radzenia sobie z chorobą.

Osoby uzależnione mają świadomość, że same sobie nie poradzą z nałogiem. Dlatego pomoc takich ośrodków jest niezwykle istotna, by móc wrócić do trzeźwości.