Czy jesteśmy gotowi na małżeństwo?

Kiedy nasz związek trwa już od dłuższego czasu, naturalnym jest to, że zaczynamy zastanawiać się nad tym, czy chcemy spędzić całe życie z naszym partnerem. Małżeństwo to bardzo poważna sprawa. Zawarcie tego sakramentu jest obietnicą, że spędzimy ze sobą resztę życia. Dlatego wiele osób zastanawia się czy osoba, z którą są w związku jest tą jedyną. Jak dowiedzieć się czy jesteśmy gotowi na małżeństwo z naszym partnerem?

Porady – Zgadzamy się w ważnych kwestiach

Naturalnym jest to, że nie będziemy zgadzać się we wszystkim. Co więcej, to bardzo zdrowe, kiedy ludzie mają różne opinie na różne tematy. Dzięki temu jesteśmy w stanie przeprowadzać wyczerpujące dyskusje, a nasze rozmowy stają się znacznie ciekawsze. Niemniej jednak, problemem może okazać się moment, w którym nie zgadzamy się w bardzo ważnych dla nas kwestiach. Dobrym przykładem będzie tutaj posiadanie dzieci. Jeśli jeden z partnerów bardzo chce mieć dziecko, a drugi nie dopuszcza do siebie takiej myśli, po jakimś czasie mogą pojawić się prawdziwe problemy. Będziemy kłócić się ze sobą, a to nie jest zdrowe dla żadnego związku. Dlatego tak ważne jest to, żeby zgadzać się ze sobą w istotnych kwestiach lub po prostu być otwartym na dyskusję na dany temat.

Dobrze czujemy się w swoim towarzystwie

Na początku każdego związku jest etap, w którym próbujemy pokazać się z jak najlepszej strony. To naturalne, bo chcemy upewnić się, że dana osoba nas polubi. Jednak po jakimś czasie trwania danej znajomości powinniśmy zacząć czuć się bardziej swobodnie w towarzystwie bliskiej osoby. Jeśli tak nie jest, może małżeństwo nie jest dobrym pomysłem. Na tym etapie zazwyczaj mieszkamy razem i jeśli nie będziemy czuli się przy sobie swobodnie, może się okazać, że nie będziemy czuli się komfortowo.

Mamy o czym rozmawiać

Rozmowa jest bardzo ważną częścią związku, szczególnie, kiedy spędzamy ze sobą naprawdę dużo czasu. Oczywiście możemy mieć swoje własne zainteresowania, których nie będziemy dzielić z partnerem, ale bardzo istotne jest to, żeby mieć też wspólne tematy do rozmowy. Najważniejsze jest to, żeby nie zamykać się na to, co nasz partner chce nam powiedzieć. Podstawą dobrego związku jest bycie świetnym słuchaczem. Nawet jeśli nie jesteśmy zainteresowani szydełkowaniem, powinniśmy wysłuchać tego, co nasz partner chce nam powiedzieć. Z resztą przecież nie wiemy, czy w ten sposób nie zaczniemy interesować się szydełkowaniem, dzięki czemu zyskamy kolejny wspólny temat do dyskusji.