Jakie krzesła do białej kuchni?

Biała kuchnia może prezentować się naprawdę uroczo, a do tego to bardzo szerokie pole do popisu w zakresie aranżacji. Oprócz wyboru białych szafek kuchennych, aranżacji sprzętów i doborze odpowiedniego oświetlenia do przestrzeni w takim kolorze, koniecznie musisz pomyśleć o odpowiednim stole oraz białych krzesłach. Jakie białe krzesła sprawdzą się tam najlepiej? Rozważmy to na przykładzie kilku popularnych stylów kuchennych.

Białe krzesła do kuchni to niezliczona ilość możliwości, propozycji oraz materiałów, z których takie meble zostały wykorzystane. Sprawdź jakie białe krzesła sprawdzą się w stylu skandynawskim, jakie w nowoczesnym, jakie w śródziemnomorskim, a na jakie możesz sobie pozwolić kiedy umeblujesz kuchnię w stylu prowansalskim. Sprawdź jak dopasować krzesła do pozostałych elementów aranżacji.

Biała kuchnia – w jakim stylu?

Styl skandynawski jako pierwszy przychodzi na myśl, kiedy mówimy o białych meblach. Dodatkowo, to bardzo szerokie pole do popisu. Z jednej strony można postawić na proste krzesła wykonane z drewna, lakierowane na biały kolor, z drugiej zaś mogą to być jednak proste meble, wykonane z innych materiałów. Warto również pomyśleć o delikatnych wstawkach, na przykład w pudrowych kolorach. tapicerowane siedzisko bądź oparcie to zawsze dobry pomysł.

Styl nowoczesny to styl, który wymaga niecodziennych form oraz przykuwających uwagę rozwiązań. Białe krzesła, przypominające dzieła sztuki idealnie sprawdzą się w kuchni w stylu nowoczesnym.

Styl śródziemnomorski kojarzy się z letnim luzem, wakacjami oraz południowoeuropejskim słońcem. Z tego właśnie powodu warto postawić na lekkie krzesła, uzupełnione o żółte bądź niebieskie wykończenia. Biała rama i siedzisko w marynarskie pasy to zdecydowany strzał w dziesiątkę.

Styl prowansalski to kolejna propozycja, która wymaga oryginalnego podejścia. Tutaj jako pierwsze przychodzą jednak na myśl urocze, metalowe krzesła z delikatnym, romantycznym wykończeniem.