Śniadanie dla rocznego dziecka bez mleka

Wykluczanie produktów mlecznych z jadłospisu dziecka jest pierwszym, co robią rodzice, gdy u dzieci wystąpi alergia pokarmowa. Śniadanie dla rocznego dziecka bez mleka również może być urozmaicone i bogate w składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego rozwoju. Mimo że powszechnie mleko i jego pochodne uznaje się za podstawowy składnik śniadania, warto od czasu do czasu przygotować dziecku śniadanie bez mleka.

Pięć przykładów na śniadanie dla rocznego dziecka bez mleka – dziecko

Przejrzyj nasze propozycje na zdrowe bezmleczne śniadanie dla rocznego dziecka. Przekonasz się, że dieta bez mleka to nic strasznego i wcale nie oznacza, że posiłki będą nudne.

 • Kaszka manna na wodzie lub napoju roślinnym z gruszką
  Ugotuj kaszę na wodzie zgodnie z przepisem umieszczonym na opakowaniu. Gdy kasza będzie już prawie gotowa, dodaj zblendowaną gruszkę i wymieszaj. Taką kaszkę można podawać także na zimno na deser lub drugie śniadanie. Można dodać do niej rodzynki albo daktyle. Będzie smaczna również z kawałkami gorzkiej czekolady.
 • Tosty z dżemem lub masłem orzechowym
  Przygotuj tosty z pieczywa, najlepiej pełnoziarnistego. Możesz podpiec chleb w tradycyjnym opiekaczu lub na beztłuszczowej patelni. Wystudzone pieczywo posmaruj dżemem albo masłem orzechowym. Staraj się wybierać dżemy z niską zawartością cukru. Po masło orzechowe sięgnij na półkę z ekologiczną i zdrową żywnością.
 • Kasza bulgur na mleku kokosowym
  Ugotuj kaszę zgodnie z przepisem podanym na opakowaniu. Zamiast mleka kokosowego, możesz dodać inny napój roślinny. Możesz też zmieszać go z wodą. Po ugotowaniu dodaj pokrojone owoce, np. banany i orzechy włoskie.
 • Kanapki z wędliną i warzywami
  Na śniadanie możesz podać także kanapki. Zamiast masła użyj pasty warzywnej albo humusu. Na kanapce możesz położyć warzywa i wędlinę. Dzieci chętnie sięgają po małe, kolorowo zdobione kanapki a pieczywo samo w sobie będzie pożywnym składnikiem śniadania.
 • Budyń jaglany z bananem
  Ugotuj na wodzie kaszę jaglaną, następnie zblenduj ją z bananem. Dodatkowo możesz dodać bakalie. Zamiast wody możesz użyć napoju roślinnego a całość posłodzić syropem klonowym, choć banan sam sobie będzie już dość słodki. Aby urozmaicić posiłek możesz dodać również odrobinę kakao.

Jak widzisz, śniadanie bez mleka, nie musi być nudnym posiłkiem. Wybór produktów, których możesz użyć jest bardzo szeroki. Najważniejsze, by posiłki podawane w ciągu dnia były urozmaicone i wykonane z dobrych jakościowo produktów.