Domowe sposoby na piękne usta

Skóra ust jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna, przez co wymaga odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok. Nie musimy jednak korzystać z aptecznych i drogeryjnych produktów – domowe kosmetyki i sprytne sposoby pozwolą nam zachować piękny uśmiech i zdrowy wygląd.

Domowe kosmetyki do ust

Wiele kosmetyków pielęgnujących usta możemy stworzyć z produktów występujących w każdej kuchni. Z pomocą przyjdzie nam cukier, miód, masło kakaowe oraz wszelkiego rodzaju oleje – w szczególności olej słonecznikowy, kokosowy i dobrej jakości oliwa z oliwek. Pierwszym krokiem do uzyskania pięknych ust jest regularne usuwanie starego naskórka. Domowy peeling możemy wykonać na bazie cukru lub fusów po kawie, które mają działanie ścierające. Wymieszać je należy z miodem lub olejem, a jako dodatek możemy wykorzystać naturalne hydrolaty i płynną witaminę E. W domowych warunkach możemy stworzyć również odżywcze i nawilżające maseczki na ustach. Podrażnienia złagodzą takie składniki jak kefir lub jogurt naturalny. Możemy wykorzystać także sok z cytryny, który – dzięki dużej zawartości witaminy C – poprawi ukrwienie skóry oraz odżywi usta.

Popękane usta – zimowy problem

Wiele osób zimą zmaga się z problem spierzchniętych i przesuszonych ust. Jeśli chodzi o popękane usta sposoby dom owe obejmują przede wszystkim profilaktykę: należy często natłuszczać delikatną skórę wykorzystując olejki i oleje. W szczególności ważna jest ochrona przed wyjściem na mróz lub długotrwałym przebywaniem w suchym pomieszczeniu. Warto zadbać również o regularne picie niegazowanej wody i naparów ziołowych oraz dostarczać w pożywieniu dużą ilość kwasów omega. Nawracający problem z pękającymi ustami pomoże zwalczyć regularne nakładanie odżywczych maseczek, peelingowanie skóry oraz używanie produktów łagodzących podrażnienia, takich jak miód i przetwory mleczne. Jeśli jednak nasze działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, z pewnością należy skonsultować się z lekarzem oraz przeprowadzić podstawowe badania.