Walka z nałogiem, jak pozybyć się głodu nikotynowego

Walka z nałogiem, to nie tylko zmagania o uwolnienie się od zbędnych nawyków, ale również walka o nasze życie.

Życie, które świadomie sobie skracamy (bo przecież skutki nadużywania wielu specyfików są powszechnie znane). Dlatego też warto podjąć walkę – wygrać każdą bitwę, w której przyjdzie nam brać udział po drodze. Niestety zazwyczaj nie jest to łatwe, nałóg to taka przykra przypadłość, która ogranicza nam zdolności logicznego myślenia, przekładając używkę nad zdrowie.
Rzucić palenie jest trudno, jednak nie jest to rzecz niemożliwa więcej na http://www.topliving.pl/article_jak-skutecznie-rzucic-palenie.html. Pierwszą i najważniejszą zasadą w walce z nałogiem jest cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Nie możemy zwątpić (choć wiele sytuacji będzie nas do tego nakłaniać), nie możemy się poddać.
Warto uświadomić sobie, że palenie nie uspokaja, nie jest lekiem na nasze problemy – i podobnie jak alkohol – problemów nie rozwiązuje. Warto rozbudzić zdolności myślenia, do tej pory ograniczane przez nałóg, poznać negatywne skutki choroby, zgłębić świadomość.
Drugim krokiem do sukcesu jest przetrwanie pierwszych kilku dni. One będą najgorsze – tutaj przyda się wyżej wymieniona wytrwałość. W pierwszych dniach głód nikotynowy będzie ogromny, a każda sytuacja – jak na złość – będzie kojarzyć się z papierosami, z wyjściami na papierosa, z przerwami.
Aby pokonać głód nikotynowy możesz również użyć wielu pomocnych produktów. Zaliczają się do nich plastry z nikotyną, nikotynowe gumy do żucia, inhalatory, pastylki do ssania. Ważne, by nie sięgnąć po papierosa, by nie złamać swoich postanowień.

Kategoria: zdrowie,