Kupowanie torebki – to proste!

Jednym z niezbędnych akcesoriów, które każda kobieta musi posiadać, jest odpowiednia torebka. W sklepach pojawiają się rozmaite torby – w różnych kształtach i rozmiarach. Jak je wybierać, żeby być zawsze przygotowaną na każdą okazję?

Do czego potrzebujemy torebki? Praktyczność i styl

Podstawową funkcją torebki jest oczywiście dostarczanie nam sposobu do transportowania różnych przedmiotów. Dzięki niej nie musimy nosić niczego w rękach, ani wrzucać wszystkich przydatnych drobiazgów do kieszeni.

Oprócz tego torby mają jeszcze drugą funkcję. Stanowią jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych, które znacząco wpływają na styl i ogólny wygląd. Na co zwracać uwagę, gdy wybieramy się na zakupy?

Z czego mogą być wykonane torebki?

Wciąż za najbardziej wartościowe uznaje się torebki wykonane z naturalnej skóry, o różnym sposobie wykończenia. Może to być skóra licowa, lakierowana lub zamsz. Są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż ich odpowiedniki z ekoskóry lub tkanin.

Sprawdzaj jakość przed zakupem

Podstawowym zagadnieniem, które musimy uwzględnić podczas poszukiwań idealnej torebki jest też jej jakość. Należy dokładnie sprawdzić, czy skóra nie ma skaz i zadrapań na całej powierzchni. Trzeba też sprawdzić szwy, zwracając uwagę czy ma żadnych wystających nitek.

Istotne są również miejsca newralgiczne, szczególnie narażone na uszkodzenia, czyli regularnie używane zapięcia. Sprawdźmy dokładnie, czy zamki lub zatrzaski są z dobrego jakościowo materiału, czy działają łatwo, bez zacinania się.

Torby a sylwetka

Należy również bezwzględnie pamiętać, że torebki trzeba dopasować również do naszej figury.

Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę masę ciała. Panie, noszące nieco większe rozmiary ubrań, powinny unikać małych, filigranowych torebek, które sprawią, że one same będą wyglądały na jeszcze masywniejsze.

Z kolei drobną sylwetkę naprawdę łatwo przytłoczyć nosząc zbyt okazałą torbę.

Małe torebki, noszone pod pachą powiększają biust, a te na długim pasku, zawieszanym skośnie, sprawiają, że biodra wydają się znacznie większe niż są w rzeczywistości.

Torby a okazja

Nie można też zapominać o dobraniu odpowiedniej torebki do konkretnej okazji. To jedna z podstawowych zasad dobrego stylu.

Niewielkie modele na łańcuszku można z powodzeniem zabrać na przyjęcie, duże i pakowane sprawdzają się na co dzień. Do pracy biurowej najlepiej wybrać modele średniej wielkości, w wersji usztywnianej, które równocześnie wyglądają elegancko i pozwalają przenieść wszystkie niezbędne dokumenty i prywatne drobiazgi.