Jak znaleźć idealne męskie dodatki?

Nie tylko kobiety pragną dobrze wyglądać. Obecnie coraz większą dbałością o detale stroju wykazują się również mężczyźni. To dla nich powstają liczne dodatki, które są w stanie pomóc w stworzeniu spójnej i ciekawej stylizacji. Jakie są najpopularniejsze męskie akcesoria, które powinny znaleźć się w każdej garderobie?

Galanteria skórzana dla każdego mężczyzny

Jeśli szukamy ciekawych dodatków, które dodatkowo stają się ozdobą, warto zastanowić się nad zakupem galanterii, wykonanej ze skóry.

Najlepsza jest oczywiście skóra naturalna – wykończona naturalnie, lakierowana lub zamszowa. Skóry zwierzęce są zdecydowanie bardziej trwałe i wygodne w noszeniu niż ich syntetyczne odpowiedniki. Ekoskóra, która często bywa wykorzystywana do tworzenia toreb, teczek czy pasków, jest niezmiernie nieodporna na uszkodzenia oraz ma tendencję do łatwego przecierania się, kruszenia i łamania w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia, na przykład przy zapięciu, przy szlufce paska itp.

Jakie skórzane dodatki warto kupić? Najpopularniejsze z nich są bez wątpienia paski oraz torby. Są świetnym uzupełnieniem stroju eleganckiego mężczyzny, nie tylko do biura czy na przyjęcie.

Galanteria to również wizytowniki i portfele. Jeśli na co dzień lubimy duże rozwiązania, pełne kieszonek i przegródek, powinniśmy również zainwestować w niewielki portfel, idealny do garnituru. Trudno bowiem wyobrazić sobie duży i nieporęczny portfel schowany w tylnej kieszeni eleganckich spodni.

Dodatki na specjalne okazje – męska biżuteria

W przypadku mężczyzn klasyczny dress code wyróżnia raptem kilka rodzajów biżuterii, które są dozwolone. Zalicza się do nich: zegarki, obrączki oraz spinki do mankietów. Te ostatnie nie są szczególnie popularne, choć powoli zaczynają powracać, zwłaszcza przy koszulach na specjalne okazje. Najciekawsze wzory wykonywane są przez zdolnych jubilerów z wykorzystaniem kruszców, emalii oraz kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Wybór wzoru obrączki z kolei należy do decyzji obojga małżonku.

Głównym typem biżuterii, który pozostawia zatem największy wybór głównemu zainteresowanemu, który chciałby nosić coś ciekawego każdego dnia, zostają zatem zegarki. Warto mieć kilka różnych modeli, gdyż ich wygląd również wpływa na stylizację – nieco inaczej powinny wyglądać zegarki do codziennego stroju na luzie, a inaczej do garnituru.

Męskie dodatki – synonim elegancji

Męskie akcesoria to świetny sposób na dodanie każdej stylizacji rysu indywidualności. Dzięki temu łatwo wyróżnić się z tłumu i pokazać od zawsze najlepszej strony.