Korzyści ze stosowania oleju rycynowego na skórę.

Zastosowanie oleju rycynowego jest bardzo szerokie. Jego wszechstronność pozwala na używanie go na leczenie różnych dolegliwości. Jego właściwości są też zbawienne dla urody. Przykładem jest pielęgnacja skóry. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego warto stosować olej rycynowy na skórę.
Niezbędne kwasy tłuszczowe zawarte w oleju rycynowym okazują się być skuteczne w przywracaniu naturalnego nawilżenia skóry. Jeśli zmagasz się z suchą skórą, olejek rycynowy jest dla ciebie najlepszą opcją.

Szukasz naturalnego produktu, który nada Twojej skórze tak bardzo potrzebnego blasku? Wybierz olej rycynowy. Od usuwania trądziku po nabłyszczenie włosów i zapobieganie włosom, olej rycynowy robi wszystko. Uważa się, że olej rycynowy ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, nawilżające i szereg innych właściwości korzystnych dla naszego zdrowia i urody.

Olejek rycynowy może także przyspieszyć gojenie się blizn. Odnotowano korzyści z używania oleju rycynowego w walce ze zmorą każdej kobiety – rozstępami. Nakładaj olejek rycynowy rano i wieczorem na miejsca, w których zaczynają pojawiać się rozstępy. Delikatnie wmasuj okrężnymi ruchami w skórę i pozostaw na kilka godzin przed zmyciem. Aby usunąć olej rycynowy, będziesz potrzebować grubszej szmatki do mycia. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się użycie muślinowej ściereczki do czyszczenia oleju olejem rycynowym lub bawełnianej myjki.

Niestraszne są mu także blizki po trądziku. Olej rycynowy zawiera witaminę E i kwasy tłuszczowe omega-3. Te składniki wzbogacające pomagają w naprawie uszkodzonej warstwy skóry, pomagając w rozwoju nowych komórek skóry. Pomaga w walce z przebarwieniami, zmniejsza rozmiar blizn potrądzikowych. Nałożenie olejku na bliznę zniechęci do wzrostu nowej skóry, a to z kolei pomoże w trwałym usunięciu blizn. Olej może wygładzić część tkanki włóknistej, czyniąc bliznę mniej zauważalną.

Tak jak ze wszystkim, warto jednak zachowywać umiar. Zwłaszcza przy kuracji zasinień wokół oczu, bo mogą pojawić się niepożądane efekty. Dzieje się tak, ponieważ olej rycynowy może zbyt mocno wysuszać skórę, ponieważ skóra wokół oczu jest delikatna.

Olejek rycynowy to niezwykle skuteczny środek antypigmentacyjny. Wiele osób potwierdza zdolności oleju rycynowego do pigmentacji twarzy i skóry. Stosowanie oleju rycynowego dwa razy dziennie pomoże zmniejszyć pigmentację. Jeśli jednak masz wyjątkowo tłustą skórę lub silny trądzik, unikaj go.

Jeśli masz problemy ze skórą, koniecznie wypróbuj olejek rycynowy.